Moda męska klasyczna zmienia się w zatrważającym tempie. W jednym sezonie panują trendy na szerokie nogawki a za chwilę projektanci podsuwają nam wzory o wąskich nogawkach. Zapewne typowy mężczyzna może być nieco zagubiony w świecie mody. Większość z nich zadaje sobie pytanie – po co i dla kogo ta moda jest tworzona? Czy ona do mnie pasuje? I czy tak naprawdę chcę być modny, czy raczej stawiać na wygodę w życiu codziennym. Z pewnością modny wygląd poprawi nieco wizerunek każdego mężczyzny. Tylko czy bycie modnym oznacza to samo, co elegancki? Jeszcze dziesięć lat temu na polskich ulicach wiało nudą, na sklepowych wystawach rządziły pozbawione stylu oraz kolorów bezkształtne, ciężkie marynarki i płaszcze z grubych, masywnych tkanin. Kiedy moda u nas była kilka lat do tylu, mężczyźni na zachodzie zaczęli wydawać coraz więcej pieniędzy na ubrania. A to za sprawą wielkich projektantów domów mody – chociażby Pierre Cardin, Giorgia Armani, czy Versace. To dzięki nim pojawiły się nowe tkaniny, fasony, wzory oraz szereg kolorów. Dziś to zjawisko modowe dotarło także do Polski. Pojawili się równie zdolni projektanci, otworzyły się wielkie centra handlowe, a wśród nich butiki ze znanymi na całym świecie markami, w których kolekcje zmieniają się co roku.
A zatem jak nosić i z czym łączyć najmodniejsze spodnie tego sezonu:
–spodnie bojówki do tej pory w modzie męskiej budzą wiele kontrowersji. Dlatego, że kojarzą się jeszcze z hip-hopowcami i blokowiskami. Wielokrotnie krytykowane były za obszerne nogawki, które odejmowały uroku męskiej sylwetce. Popularne jeszcze w latach 90. ubiegłego roku spodnie bojówki przetrwały próbę czasu i dzięki wielu projektantom, wróciły na ulice a nawet do mody codzienne. Dzisiejsze bojówki różnią się zdecydowanie od tych z poprzedniego stulecia, wąskie nogawki oraz skromne kieszenie, na dobre wpasowały się w codzienną jak i elegancką modę uliczną.
Spodnie męskie wizytowe– nie muszą kojarzyć się tylko z elegancją. Dzisiejsze fasony męskie najczęściej występują w kroju slim lub całkowicie przylegających do nóg. Najprościej możemy łączyć je z koszulą włożoną do spodni oraz krawatem. Każdy mężczyzna powinien posiadać w swojej szafie chociaż jedną parę tego typu spodni w domu. Przydadzą się nie tylko na imprezę, uroczystość rodzinną, ważną uroczystość lub spotkanie biznesowe. Na tego typu okazje odpowiednie będą również spodnie męskie o fasonie z lekko dopasowaną, zwężaną nogawką u dołu. Z czym łączyć eleganckie spodnie wizytowe? Ważny jest dobór odpowiedniego koloru do butów. Jeżeli spodnie są w kolorze karmelowym lub brązowym, to możemy spokojnie je połączyć z błękitną koszulą oraz krawatem w każdym kolorze.
Spodnie garniturowe męskie. W przypadku garniturów wizytowych najlepszą opcją będzie wybór spodni od zestawu w takim samym kolorze. Oczywiście możemy łączyć marynarkę w kratę z gładkimi spodniami. Należy jednak pamiętać, aby były zbliżone kolorystycznie do górnej części zestawu. Zrezygnujmy z szerokich spodni, które zaburzą naszą proporcję sylwetki oraz mocno poszerzą optycznie dolne partie ciała. Warto wybrać wąskie nogawki, które będą delikatnie zwężane ku dołowi. Takie spodnie posiadają klasyczny kant i najczęściej wykonane są z tkaniny typu wełna. Innym przykładem klasycznej stylizacji będą granatowe spodnie męskie w kratkę w takim samym stylu jak marynarka. Na co dzień warto postawić jednak na casualowe zestawy, które w odróżnieniu od wizytowych możemy sami stworzyć, dobierając do nich pasujące lub kontrastujące kolorem marynarki i spodnie.